Pojazdy szkoleniowe:
Najbliższy kurs: KWALIFIKACJA W SYSTEMIE HYBRYDOWYM (TEORIA ZDALNA + STACJONARNA)
Kwalifikacja wstępna to szkolenie dla osób chcących wykonywać pracę w transporcie drogowym ale nie posiadające jeszcze wymaganego wieku do uzyskania potrzebnej kategorii prawa jazdy. Zatem przeznaczona jest dla osób, które chcą przystąpić do kursu na:
Składa się z 280 godzin zajęć dydaktycznych (260 godzin teorii i 20 godzin praktyki – na część praktyczną składa się 16 godzin jazdy w ruchu miejskim i 4 godziny jazdy w warunkach specjalnych, które można zastąpić 2 godzinami jazdy na symulatorze).
Kwalifikacja wstępna przyspieszona to krótsza wersja „pełnej” kwalifikacji wstępnej i również jest przeznaczona dla osób chcących wykonywać pracę w transporcie drogowym, które uprawnienia do kierowania na:
lub
Kwalifikacja wstępna przyspieszona składa się ze 140 godzin zajęć dydaktycznych (130 godzin teorii i 10 godzin praktyki – na część praktyczną składa się 8 godzin jazdy w ruchu miejskim i 2 godziny jazdy w warunkach specjalnych, które można zastąpić 1 godziną jazdy na symulatorze).
Kwalifikacja wstępna uzupełniająca jest przeznaczona dla osób chcących wykonywać pracę w transporcie drogowym, ale potrzebują do niej uprawnień zarówno na pojazdy ciężarowe (kat. C lub C+E) jak i na autobusy (kat. D lub D+E)
Podobnie jak w wypadku „pełnej” kwalifikacji wstępnej jest ona rozwiązaniem dla osób nie posiadających wymaganego wieku w celu uzyskania prawa jazdy (kat. C, CE lub D, D+E) i na jedną z tych grup kategorii ukończyły już kwalifikację wstępną („pełną”), wtedy na drugą grupę kategorii mogą ukończyć kwalifikację uzupełniającą.
Kurs obejmuje 70 godzin zajęć (65 godziny teorii i 5 godziny praktyki).
Kwalifikacja wstępna uzupełniająca przyspieszona to krótsza wersja kwalifikacji wstępnej uzupełniającej. Przeznaczona jest dla osób, które potrzebują do uprawnień zarówno na pojazdy ciężarowe (kat. C lub C+E) jak i na autobusy (kat. D lub D+E), a uprawnienia te zdobyły na:
lub
i na jedną z tych kategorii ukończyły już kwalifikację wstępną („pełną”) lub kwalifikację wstępną przyspieszoną – wtedy na drugą grupę kategorii wystarczy ukończyć kwalifikację uzupełniającą.
Kwalifikacja wstępna uzupełniająca przyspieszona składa się z 35 godzin zajęć dydaktycznych (32,5 godziny teorii i 2,5 godziny praktyki).
Obowiązuje osoby, które:
Szkolenia okresowe trwają 35 godzin (31,5 godzin zajęć teoretycznych i 3,5 godzin ćwiczeń lub zajęć praktycznych) i są prowadzone dla grup kategorii C/C1/C+E/C1+E lub D/D1/D+E/D1+E.
Projekt i realizacja: WiWi.pl